Płaszcze wiosenne

Płaszcze wiosenneWiosna to czas, gdy natura budzi się do życia. Kobiety często wykorzystują ten okres do odświeżenia swojej szafy – pojawiają się w niej nowe sukienki, buty, a także płaszcze.

Płaszcze wiosenne mogą mieć najróżniejsze kolory i kroje. Wszystko zależy od tego, jakie preferencje ma dana kobieta i w czym jest jej do twarzy. Dobrze mieć w swojej szafie co najmniej dwa płaszcze – jeden w stonowanym kolorze, a drugi bardziej odważny. Pierwszy z nich zawsze będzie pasował bez względu na to, co na siebie założymy i w jakim to będzie kolorze. Z kolei drugi rozweseli ciemne czy blade stroje i będzie idealny na szare, pochmurne dni.

Wiosenne płaszcze mogą mieć także różną długość. Wiele pań preferuje króciutkie płaszcze kończące się w okolicach bioder. Inne kobiety wybierają płaszcze do połowy uda czy przed kolano. Długie płaszcze także mają swoje zwolenniczki, chociaż nie są one tak wygodne i mogą wywoływać dyskomfort – zwłaszcza u pań zwykłych nosić krótsze okrycia wierzchnie.

Płaszcze wiosenne pięknie komponują się z delikatnymi apaszkami i szalami. Jeśli nasz płaszcz jest ciemny lub ma pastelowy kolor warto wybrać apaszkę o intensywnej, zdecydowanej barwie – ożywi ona nasz strój. Z kolei do płaszczów kolorowych należy dobierać spokojniejsze dodatki – tak, by nie przesadzić z barwnością stroju.

 

Dodaj komentarz

Comments are closed.